Діти бачать — діти повторюють

У 2008 році як грім серед ясного неба в різних ЗМІ прогриміла інформація, що за даними досліджень ВООЗ Україна посідає перше місце в світі по дитячому алкоголізму. Як переконається у правоті даної інформації? Дуже показовим є досвід, проведений активістами однієї з громадських організацій в різних школах Києва. У анонімних анкетах першокласникам і учням випускного класу задали одне і те ж питання: чи вживали ви в своєму житті алкоголь? І виявилося, що 5% і 95% учнів відповідно першого та одинадцятого класів знають смак алкоголю. Залишається тільки дивуватися, як ці 5% зуміли зберегти природну тверезість в наших реаліях.
Так як же вберегти наших дітей від тієї алкогольної вакханалії, яка твориться у нас в країні? Допоможе нам у цьому одна з головних постулатів науки філософії. Він каже, що якщо хочеш вирішити проблему, потрібно зрозуміти її причини. Так чому ж діти і дорослі вживають алкоголь? Відповідь на це питання ще на початку 20 століття дав Л.Н. Толстой у своїй роботі «Чому люди одурманюються?».

Перша з двох причин — це доступність. Сьогодні в Україні алкоголь можна купити в будь-який час доби за низькою ціною і для цього не потрібно далеко йти. Але існує друга, ще більш страшна причина, що штовхає дітей на вживання алкоголю.

Усім нам відомо з психології, що свідомість новонародженої дитини представляє з себе «Табулу рассу» — чисту дошку (тільки безумовні рефлекси). Але як тільки дитина починає усвідомлювати себе, він стикається з вживанням алкоголю його батьками та родичами в свята. У «культурно» питущою сім’ї ніякого негативного сприйняття дитина не отримує. Все це підкріплюється агресивною рекламою виробників і позитивними кіногероями, які в кадрі вживають алкоголь. А адже враження дитинства найсильніші! Дітям важко зрозуміти, чому батьки говорять, що вживати алкоголь погано, а самі його «п’ють». Через те, що батьки для будь-якої дитини є головними авторитетами (а значить те, що вони роблять — правильно) ще в дошкільному віці вживання алкоголю для дітей стає цікавим, нормальним і захоплюючим.

Таким чином другий і головною причиною вживання алкоголю є запрограмованість — переконаність у тому, що в тих чи інших ситуаціях просто необхідно його вживати. У когось ці програми виявляються тільки на Новий рік, а когось — щодня.

Отже, якщо батько хоче захистити свою дитину від алкоголю, він зобов’язаний почати з себе і свідомо відмовитися від алкоголю — стати тверезим назавжди зрозумівши, що алкоголь (етиловий спирт) і вироби з нього (пиво, вино, горілка і т.д.) є отрутами не тільки до 18 років, але і після!

Діти бачать — діти повторюють! Бережіть своїх дітей!

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий

Хостинг: Slim Host